Jaką myjnię wybrać?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

To pytanie zadaje sobie każdy właściciel auta kiedy musi umyć swój samochód. Do wyboru ma myjnię:

-automatyczną (tunelową lub portalową)
-ręczną.


Myjnia automatyczna
Szybkość mycia auta to zaledwie kilka minut. Do wyboru jest sporo programów pielęgnacji zaczynając od zwykłego mycia a kończąc na całym procesie z użyciem piany aktywnej, myciem podwozia i nakładaniem wosku. Jakość umycia jest dyskusyjna , gdyż zależy np. od jakości wykonania szczotek używanych na danej myjni.

Najpopularniejszym rodzajem myjni automatycznej jest myjnia portalowa budowana najczęściej przy marketach, hipermarketach i stacjach benzynowych. Wyglądem przypomina bramę wjazdową. Pojazd w trakcie procesu mycia stoi zaparkowany pusty w środku – resztę załatwia suwnica z zamontowanymi szczotkami (najczęściej trzema). Jakość mycia – nie jest najwyższa (jak w przypadku myjni tunelowych), często dochodzi też do uszkodzeń powłoki lakierniczej samochodów.

Drugim rodzajem myjni automatycznej jest myjnia tunelowa. Bardziej rozbudowana w porównaniu do myjni portalowej. Tutaj cały proces mycia jest podzielony na etapy od płukania po nakładanie aktywnej piany, mycie wstępne, dokładne polerowanie i suszenie. Całością zarządza komputer sterujący a pojazd przesuwa się na specjalnych rolkach. Kierowca może siedzieć zamknięty w samochodzie podczas mycia. W przypadku osób z klaustrofobią za kółkiem siada pracownik myjni. Myjnia automatyczna tunelowa sprosta wymaganiom klienta, któremu zależy na idealnym umyciu, delikatnym podejściu do lakieru samochodu i szybkości wykonania zadania.

Myjnia ręczna
Tutaj możemy wybrać sposób mycia :
- dotykowy-przy pomocy gąbki, szczotek, ścierek
- bezdotykowy-płynem do mycia bezdotykowego zastosowanym natryskowo.
Jakość usługi zależy od staranności pracownika myjni.

Jeśli nie mamy ochoty wybrać którejś z w/w to zawsze możemy samodzielnie umyć auto. Pamiętać jednak trzeba, że w tym celu musimy udać się na myjnię znajdującą się np.przy stacji benzynowej ponieważ polskie prawo nie zezwala na wykonanie tej czynności w miejscu do tego niewyznaczonym( własna posesja, parking przed blokiem). Ustawa z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2005 r. nr 236, poz. 2008 ze zm.)

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Automyjnie w Toruniu i okolicach