Jak dbać o dach w kabriolecie?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z uwagi na delikatność i miękkość dachu kabrioletu korzystanie z myjni automatycznych jest niewskazane. Można skorzystać z myjni bezdotykowej ale trzeba zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić poszycia dachu i uszczelek. Nie należy więc kierować bezpośrednio na te elementy strumienia wody.

Jednak najbezpieczniej jest umyć go własnoręcznie.

W tym celu warto zaopatrzyć się w miękką szczoteczkę lub gąbkę i odpowiedni środek czyszczący. Muszą być one czyste, ponieważ piasek lub inne zanieczyszczenie mogłyby uszkodzić materiał lub porysować delikatną tylną szybę pojazdu. Szczotkujemy materiał dachu „z włosem”, żeby nie postrzępić włókien tkaniny.

Kiedy dach jest już czysty, należy go zaimpregnować. Środki do impregnacji konserwują materiał i zmniejszają jego podatność na wchłanianie wilgoci. Dzięki nim, późniejsze mycie dachu powinno być także mniej czasochłonne. Do impregnacji dachu należy stosować specjalnie do tego przeznaczone środki. Przed rozpyleniem preparatu należy najpierw przetestować jego działanie w mało widocznym miejscu. Jeśli środek jest odpowiedni do materiału naszego dachu, powinniśmy równomiernie rozprowadzić go na całej powierzchni, starając się jednak nie nanieść go na szyby i lakier. Dbając właściwie o dach kabrioletu będzie on nam długo służył ciesząc nasze oko.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Automyjnie w Toruniu i okolicach